Nasi partnerzy:

Dnia 18.12.2018  kilkunastu woluntariuszy z naszej szkoły odwiedziło ze świąteczną kolędą chorych i pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego w łapskim szpitalu. Udział w kolędowaniu wzięli uczniowie klas I e, I c,I d, II m, II d i III d. Wspólnie zaśpiewane kolędy wywołały łzy wzruszenia nie tylko wśród pacjentów. Na pożegnanie każdy z nich otrzymał kartkę świąteczną z osobistymi życzeniami, wykonaną własnoręcznie przez uczniów klas pierwszych na lekcjach informatyki.

ZSM Info

Święta Bożego Narodzenia to czas radosnego wyczekiwania. Szczególnie ta radość jest potrzebna osobom chorym, którym trudno znaleźć nadzieję ze względu na wiek i choroby.

 Czworo wolontariuszy z Zespołu Szkół Mechanicznych:  Katarzyna Kruszewicz kl. IIo, Artur Duszak kl. IIo, Jan Chmielewski kl. IIIdp i Krzysztof Hołowienko kl. III dp zostało zakwalifikowanych do udziału w projekcie zorganizowanym przez Stowarzyszenie FAROS z Białegostoku „Młodzi liderzy dla społeczności lokalnych”.

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w uroczystej inauguracji VII edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej Pola Nadziei. Zespół Szkół Mechanicznych po raz trzeci zgłosił chęć udziału w programie. Uroczysta inauguracja odbyła się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Program wpiera dzieci chore na choroby nowotworowe.

 

Program „Na Rodzinę Można Liczyć”, w ramach którego przyznawany jest Fundusz Stypendialny IKEA FAMILY,  realizowany jest od 2012 roku. Organizatorami programu są IKEA oraz Fundacja Świętego Mikołaja. Głównym jego celem jest rozwój niespożytego kapitału intelektualnego młodych ludzi oraz wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w Polsce przez fundowanie w trakcie roku szkolnego stypendiów dla uczniów. Program premiuje młodych ludzi angażujących się społecznie oraz tych, którzy chcą rozwijać swoje pasje, ale często nie mają wystarczających środków na realizację swoich marzeń.

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.