Nasi partnerzy:

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w uroczystej inauguracji VII edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej Pola Nadziei. Zespół Szkół Mechanicznych po raz trzeci zgłosił chęć udziału w programie. Uroczysta inauguracja odbyła się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Program wpiera dzieci chore na choroby nowotworowe.

7 maja 2017r. pieniądze zbierane będą nie tylko na hospicja domowe dla dzieci, ale również na kolejny projekt fundacji. W ramach programu "Pola nadziei" fundacja rozszerza kampanię o propozycję budowy w Białymstoku  jedynego w regionie ośrodka Arka. Będzie to ośrodek, w którym oprócz hospicjum perinatalnego i hospicjum domowego, znajdzie się hospicjum stacjonarne dla dzieci osieroconych i ośrodek opieki wyręczającej.

Szkoła ma w tym względzie pewne osiągnięcia-  prowadziliśmy już zbiórki na rzecz dzieci chorych. Wolontariusze zbierali kilka razy pieniądze w szkole, w naszym mieście, uczestniczyli w zbiórkach w Białymstoku, a ochotnicy z naszej szkoły wykonali stroiki na kiermasz ozdób świątecznych. W tym roku zaczęli uczęszczać na onkologię dziecięcą, wykonują kartki dzieciom w szkole i wspólnie z seniorami.

W ramach programu młodzież z klasy II m/p posadziła cebulki żonkili. Żółty kolor i kwiaty żonkili, które zakwitają wiosną, to symbole nadziei i jednocześnie symbole programu „Pól Nadziei”. Kwiaty będą rozdawane w czasie kolejnej zbiórki charytatywnej, w którą się zaangażujemy.

 

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.