23 listopada 2016 r. odbyła się kolejna – druga z rzędu – konferencja szkoleniowa pt. „Nowoczesne technologie w budownictwie – wyzwania XXI wieku” na  Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej.

Również po raz drugi w spotkaniu uczestniczyli uczniowie ZSM klas w zawodzie technik budownictwa (klasy II p i III p) pod opieką pani Agnieszki Sawko i pana Andrzeja Roszkowskiego. Wysłuchali oni 6 wykładów prowadzonych przez osoby reprezentujące następujące firmy budowlane: Fakro, Cemex, Unihouse, Silikaty-Białystok, Pekabex oraz Palisander. Prelegenci prezentowali osiągnięcia swoich firm w zakresie nowoczesnych technologii w budownictwie, a w czasie przerw uczniowie mogli obejrzeć produkty firm na stoiskach poza aulą wykładową.  Konferencja była wspaniałą okazją do prześledzenia najnowszych trendów w zakresie tematyki zawodowej. Po zakończeniu konferencji uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa.

Agnieszka Sawko