W związku z przyznaniem naszej szkole dofinansowania na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa, zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety adresowanej do każdej grupy zainteresowanych. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej szkoły pod adresem:

W piątek 6 września zgodnie z wieloletnią szkolną tradycją uczniowie ZSM Łapy wzięli udział w  uroczystości upamiętniającej tragedię tysięcy polskich Sybiraków deportowanych w głąb ZSRR w latach 1940-41. Pod pomnikiem Sybiraków na ulicy Mostowej klasy 1be i 1 ce naszego Technikum wysłuchały krótkiej prelekcji. Zapaliliśmy znicze pamięci i minutą ciszy uczciliśmy ich tragiczne losy. Opiekunami marszu byli Henryk Żochowski i Leszek Łapiński.

85. lat temu, 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa. Hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski. Poczet sztandarowy naszej szkoły i delegacja młodzieży z II LO z Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz dyrekcja i nauczyciele wzięli udział w miejskich rocznicowych obchodach tego jakże ważnego wydarzenia. Nie zapominamy o tych, którzy w tamtym okresie oddali życie za ojczyznę, bronili honoru Polski, wpisali się w karty naszej historii wielkością i sławą. To dzięki nim możemy żyć w pokoju. Cześć ich pamięci!

Za nami inauguracja nowego roku szkolnego w ZSM! Dla jednych uczniów to już kolejna uroczystość, ale dla niektórych to pierwsza okazja, by wystąpić w roli członka naszej społeczności uczniowskiej. 2 września na dużej sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach, by wspólnie uczestniczyć w oficjalnej inauguracji, zaś uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych spotkali się ze swymi wychowawcami w klasach. W oficjalnych uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście m.in.: pan wicestarosta Roman Czepe, radna powiatu białostockiego Maria Busłowska,  dyrektor CKZ Krzysztof Dobkowski, przedstawiciel pracodawców pan Mariusz Klewinowski- właściciel firmy „Eltron” oraz przedstawiciele 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku. Uczestnicy spotkania uczcili minutą ciszy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Uwaga, tegoroczni maturzyści!

Informujemy, że po odbiór świadectw dojrzałości można zgłaszać się do Kancelarii Szkoły (pok. 12, I piętro) od 9 lipca 2024r. (wtorek) od godz. 12.00.