Za nami inauguracja nowego roku szkolnego w ZSM! Dla jednych uczniów to już kolejna uroczystość, ale dla niektórych to pierwsza okazja, by wystąpić w roli członka naszej społeczności uczniowskiej. 2 września na dużej sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach, by wspólnie uczestniczyć w oficjalnej inauguracji, zaś uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych spotkali się ze swymi wychowawcami w klasach. W oficjalnych uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście m.in.: pan wicestarosta Roman Czepe, radna powiatu białostockiego Maria Busłowska,  dyrektor CKZ Krzysztof Dobkowski, przedstawiciel pracodawców pan Mariusz Klewinowski- właściciel firmy „Eltron” oraz przedstawiciele 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku. Uczestnicy spotkania uczcili minutą ciszy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W swych wystąpieniach pani dyrektor Dorota Kondratiuk, pan wicestarosta i dyr. CKZ w Łapach zwrócili się do młodzieży, podkreślając możliwości rozwoju, które stwarza im wybrana przez nich szkoła i życząc wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym.