1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2024-2025

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać."
Bruce Lee

Nasi partnerzy:

14 marca to święto liczby Pi - π. Tym dniem rozpoczęliśmy w naszej szkole Tydzień Matematyki. Święto matematyki jest kierowane do wszystkich, nawet tych, (a może przede wszystkim), którzy jej nie lubią. Chcieliśmy udowodnić, że matematyka to nie tylko rozwiązywanie zadań, ale również super zabawa. Klasa 2d przygotowała z tej okazji wystawę plakatów poświęconych liczbie Pi. Na lekcjach uczniowie oglądali ciekawostki związane z tą „magiczną" liczbą. W czasie obchodzonego święta królowej nauk ścisłych klasy pierwsze przygotowały plakaty z wizerunkiem znanych matematyków i ciekawostki z nimi związane.

W galerii, którą zaaranżowano na parterze naszej szkoły znalazły się m.in. takie wybitne umysły, jak Pitagoras z Samos (prace klasy 1d), Archimedes (prace klasy 1b), Tales z Miletu i Kartezjusz (prace klasy 1e)., Izaak Newton (prace klasy 1c). Ci starożytni matematycy, fizycy, filozofowie,  czy astronomowie po dzień dzisiejszy pasjonują wszystkich ludzi myślących, zarówno młodych, jak i starszych. Prace pierwszoklasistów były bardzo ciekawe.

Święto Matematyki upłynęło w atmosferze dobrej zabawy. W czwartek zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych na konkurs wzorujący się na teleturnieju pod nazwą „Jeden z dziesięciu". To była już jego czwarta edycja w naszej szkole. Poprzez ten konkurs chcieliśmy udowodnić, że matematyka jest nieodłączną częścią innych nauk, takich jak biologia, chemia, fizyka, geografia, czy informatyka i dlatego w naszym konkursie znalazły się pytania ze wszystkich tych nauk. Do części finałowej zakwalifikowali się Tomasz Pietraszko z klasy 1e, Dawid Syczewski z klasy 1e i Adam Markowski z klasy 1c. Pani Dyrektor Dorota Kondratiuk wręczyła zwycięzcom nagrody. Gratulujemy.

Piątek był ostatnim dniem naszego święta. Tym razem uczniowie rozwiązywali krzyżówki matematyczne, ćwiczyli swoje umysły poprzez takie zabawy edukacyjne, jak „tangramy", „zakręcone druciki", rebusy lub popularne łamigłówki „sudoku". Galeria prac znalazła się na korytarzu drugiego piętra naszej szkoły.

Ciekawą wystawę poświęcona statystyce wykonała klasa 4e pod kierunkiem p. Doroty Bokiniec. Uczniowie na zajęciach popisywali się swoją wiedzą „spoza podręcznika", udowadniając w ten sposób, że matematyka może być narzędziem badawczym oraz fajną przygodą i zabawą. Natomiast Nikola Więcko z klasy 2b, zafascynowana liczbą Pi, wypisała na tablicy z pamięci 100 cyfr po przecinku!

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to święto, organizatorom, pomysłodawcom, p. Dorocie Bokiniec, p. Grażynie Maciejewskiej,  i p. Anecie Olendzkiej, a przede wszystkim młodzieży, która wzorowo realizowała wszystkie powierzone im zadania.

 


 

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.