1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2023-2024

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Myślenie to najcięższa praca, dlatego tak niewielu jej się podejmuje"
Henry Ford

Nasi partnerzy:

28 lutego 2023 r. uczniowie klasy I E, pod opieką p. Piotra Sobieszczaka, uczestniczyli w zwiedzaniu wystawy poświęconej starym mapom i planom Łap i okolic. Materiały wyeksponowane są w Galerii pod zegarem w Domu Kultury w Łapach. Mapy i plany są unikatowym źródłem, które pozwala dostrzec zmiany przestrzenne, jakie nastąpiły na przestrzeni wieków. Najstarsza mapa, na której umieszczone zostały wsie Łapińskich to mapa Perthesa z 1795 r. Uczniowie byli zainteresowani, czy ich rodzime miejscowości (a wielu z nich pochodzi z okolic Łap) znajdują się na mapie. Ciekawostką jest fakt, że zarówno Łapy, jak i okoliczne miejscowości czasami miały inne nazwy w różnych latach, co wynikało z faktu, że mapy sporządzane były przez zaborców: m.in. pruskiego/niemieckiego czy rosyjskiego. Na koniec Dyrekcja Domu Kultury wręczyła uczniom słodkie upominki, za co serdecznie dziękujemy.

 


 

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.