1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2022-2023

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego."
Tony Gaskins

Nasi partnerzy:

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w ZSM tradycyjnie rozpoczęły się od udziału przedstawicieli naszej szkolnej społeczności- uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pocztu sztandarowego- w miejskich uroczystościach w dniu 11 listopada na Placu Niepodległości. Kolejne wydarzenia miały już miejsce na terenie szkoły w poniedziałek- 15 listopada. Na I piętrze można było oglądać wystawę poświęconą tradycji obchodów Święta Niepodległości w ZSM, a na zamontowanym obok ekranie można było oglądać tematyczną prezentację przygotowaną przez ucznia kl. IV b Mateusza Piszczatowskiego. Dzięki nieodpłatnemu wsparciu Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego cała szkoła była udekorowana ulotkami prezentującymi wybitnych Polaków.

Białe balony i chorągiewki z czerwonymi napisami -Dumni z Polski- dopełniały całości. Po długiej przerwie na małej sali gimnastycznej wybrane klasy uczestniczyły w spotkaniu z nauczycielami historii: p. dyrektor Dorotą Kondratiuk i p. Piotrem Sobieszczakiem. Pan Piotr Sobieszczak- regionalista- przygotował i przedstawił interesującą prezentację nt. dróg do niepodległości na terenach Łap i okolic. Pani Dorota Kondratiuk poprowadziła część konkursową dotyczącą znajomości wybranych faktów z prezentacji oraz znajomości słów hymnu narodowego. Zwycięskie klasy i uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety- notesiki, smycze, długopisy i dyplomy przekazane przez Fundację.

Okazuje się, że nie zawsze obchodom Święta Niepodległości musi towarzyszyć uroczyste recytowanie wierszy, aby w ciekawy i żywy sposób mówić o historii naszego Narodu.

 

 


 

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.