"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć"
Brian Tracy

W dniu 11.04.2022r w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach odbył się półfinał Licealiady Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział cztery szkoły: XIV LO Białystok, ZS CKR Suwałki, ZS Sokółka oraz gospodarz ZSM Łapy. Nasze dziewczęta były bezkonkurencyjne, awansowały z I miejsca do ścisłego finału Licealiady Województwa Podlaskiego! Najlepszą zawodniczką turnieju została Katarzyna Dworakowska, która zdobyła 6 bramek. Opiekunem sekcji piłki nożnej dziewcząt jest pan Adam Perkowski.

Nasze dziewczyny wygrały dwa mecze, jeden zremisowały.
Rozgrywki dziewcząt odbywają się po raz pierwszy w historii szkół średnich. Rywalizacja w zawodach przebiegała na bardzo wysokim poziomie z zachowaniem zasad „fair play ‘’, przy licznym udziale publiczności.