"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

Uczniowie ZSM już po raz 12 wzięli udział w Marszu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Wraz z nauczycielami historii odwiedzili 1 marca 2022r. miejsca w Łapach związane z walką niepodległościową po II wojnie światowej.  Przemarsz obejmował dom przy ulicy Południowej, gdzie odbyły się pamiętne walki z siłami komunistycznymi, pomnik upamiętniający Lucjana Niemyjskiego „Krakusa” i Kaplicę św. Józefa przy ulicy Cmentarnej – miejsce słynnego pokazowego procesu „Huzara” i jego towarzyszy w marcu 1953r. Pod tablicą upamiętniająca Kazimierza Kamieńskiego uczniowie złożyli kwiaty i znicze oraz wysłuchali wystąpienia p. burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego. Fakty  historyczne przedstawiła  dyr. ZSM Doroty Kondratiuk.  Jak zwykle była to  ciekawa lekcja historii Polski oraz naszej „Małej Ojczyzny”-  Łap. Pamięć o tamtych wydarzeniach – to Testament Żołnierzy Niezłomnych dla młodego pokolenia. Tak trzeba.

ZSM Info