"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać."
Bruce Lee

Grudzień to czas radosnego oczekiwania Bożego Narodzenia. W tym roku obchodziliśmy go po raz kolejny w cieniu pandemii, ale na szczęście mogliśmy się spotykać w szkole. Czas ten wykorzystaliśmy, jak mogliśmy najlepiej! Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego był więc szkolny Kalendarz Adwentowy (codzienna relacja na FB i Instagramie) z zadaniami dla każdej klasy, było pieczenie pierników, szkolny kiermasz ozdób świątecznych, a na koniec Bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny  przygotowany przez uzdolnioną artystycznie młodzież naszej szkoły pod opieką pani Jolanty Roszkowskiej.

Była także tradycyjna zbiórka „Góra Grosza” przeprowadzona przez szkolnych wolontariuszy. I choć zabrakło tradycyjnego dzielenia się opłatkiem, uścisków dłoni czy klasowych Wigilii, to śmiało możemy powiedzieć, patrząc po ozdobionych salach, aniołkach w różnych zakątkach szkoły, długich łańcuchach choinkowych wzdłuż schodów i wielojęzycznych świątecznych napisach na drzwiach pracowni, że rzeczywiście- był to radosny czas oczekiwania!

ZSM Info