"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć"
Brian Tracy

W ramach stałej współpracy ZSM z Wojskami Obrony Terytorialnej grudniowe zajęcia odbyły się pod znakiem kontaktów o wymiarze międzynarodowym. Przeszło dwudziestoletnia obecność Polski w NATO przyzwyczaiła nas do obecności w Polsce żołnierzy amerykańskich lub brytyjskich. W środę 15 grudnia mury Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach zaszczycili niezwykli goście- p. pułkownik Krzysztof Marcinkowski oraz pan porucznik Łukasz Macias przyjechali do nas z dwoma brytyjskimi żołnierzami. Podczas spotkania z klasami mundurowymi opowiadali oni, jak wygląda służba w wojsku zawodowym. Obaj okazali się wielkimi entuzjastami swojej pracy- z satysfakcją mówili o możliwości samorozwoju i pokonywania własnych ograniczeń.

Wojsko pozwoliło im nauczyć się organizacji czasu, współpracy w zespole, solidarności z kolegami, ale też uprawiania niezwykłych dyscyplin sportowych – takich jak skoki za spadochronu, ultramaraton, sporty walki czy strzelanie.

Sierżant Hutchinson opowiadał o misji w Iraku, gdzie on i jego koledzy pomagali tamtejszej ludności, a kapitan Moorey o pobycie w Kanadzie, gdzie w trudnych warunkach przyrodniczych musieli przygotowywać się do czynnej służby. Uczniowie słuchali z ogromnym zainteresowaniem; niektórzy zdawali pytania w języku angielskim. A o atmosferze spotkania świadczą wspólne zdjęcia i kto wie, może za jakiś czas okaże się ,że chłopcy z ZSM też zwiążą swoją przyszłość z wojskiem.

ZSM Info