1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2024-2025

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć"
Brian Tracy

Nasi partnerzy:

Umowy zostały podpisane w środę 20 maja. „Firma Eltron oraz Zespół Szkół Mechanicznych od jakiegoś czasu już ściśle współpracują z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Podpisanie dzisiejszych umów jest więc praktyczną kontynuacją naszych wcześniejszych przedsięwzięć związanych m.in. z edukacją i promowaniem odnawialnych źródeł energii” – powiedział podczas uroczystości Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

         Dyrektor Danuta Bojczuk sygnująca umowy ze strony Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach przypominała: „Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2014/2015 Rokiem Szkoły Zawodowców i zawarte dziś umowy traktuję jako dobre posumowanie tej akcji”. Stwierdziła również: „Trudno sobie wyobrazić obecnie pracę szkoły średniej zawodowej bez współpracy z pracodawcami – a taką rolę spełnia właśnie Eltron – oraz z uczelnią wyższą, od której oczekujemy pomocy w promocji zawodów: technik elektryk, technik energii odnawialnej. Jest to ważny kierunek rozwoju, a także edukacji”.

„W Eltronie już uruchomiliśmy praktyki dla studentów kierunku elektrotechnika i energetyka. Przyjmujemy też na praktyki uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych. Zdarza się, że zostają w firmie na stałe. Dzięki podpisaniu umowy z Politechniką oraz Szkołą ta współpraca będzie mogła się jeszcze szerzej rozwijać. Staramy się umożliwiać zdobycie umiejętności praktycznych podczas studiów oraz podczas edukacji w szkole średniej” – podkreślał Jan Klewinowski, prezes Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego ELTRON w Łapach.

Umowy podpisano w pomieszczeniach Centrum Operatorskiego Elektrowni Hybrydowej, które wchodzi w skład Centrum Badawczo-Dydaktycznego Wydziału Elektrycznego. To miejsce wybrano nieprzypadkowo. Badania efektywności energetycznej odnawialnych źródeł energii prowadzone w Centrum znajdują się także w polu zainteresowań firmy Eltron. Poza tym Centrum może również wspomagać Zespół Szkół Mechanicznych w uruchomieniu nowego profilu kształcenia – technik energii odnawialnej.

Warto podkreślić, że Wydział Elektryczny oraz Miasto i Gmina Łapy są członkami Północno-Wschodniego Klastra Ekoenergetycznego. Gmina Łapy, jako pierwsza na Podlasiu, przystąpiła do realizacji koncepcji gminy samowystarczalnej energetycznie.

PHU ELTRON to przedsiębiorstwo aktywne na rynku od 1986 roku. Firma jest obecnie jednym z największych dystrybutorów materiałów z segmentu elektryki i elektroenergetyki w północno-wschodniej Polsce.

Przypominamy, że Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego, czyli popularny „Mechaniak” jest największą szkołą ponadgimnazjalną w powiecie białostockim z dużą tradycją kształcenia w zawodach technicznych. 

 

 


 

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.