"Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

W dniu 8 listopada 2021r. odbyła się Konferencji dla Doradców Zawodowych zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku oraz Starostę Powiatu Białostockiego Jana Bolesława Perkowskiego. Na Konferencji zaprezentowało się łącznie 11 szkół zawodowych, w tym 9 z miasta Białegostoku. Wśród uczestniczących szkół był  także Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach. Zebrani doradcy zawodowi ze szkół  podstawowych mieli okazję poznać ofertę kształcenia  zawodowego w technikach i branżowych szkołach I stopnia. W konferencji wzięli udział także współpracujący ze szkołami pracodawcy. Prezentacja ZSM udowodniła, że  nasza szkoła prowadzona przez Powiat Białostocki jest doskonale wyposażona, posiada istotne osiągnięcia i ma się czym pochwalić na rynku edukacyjnym. Nasze hasło rekrutacyjne: JESTEŚMY DLA WAS – ZAPRASZAMY DO NAS !  jest cały czas aktualne.