"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy

Październik jest MIESIĄCEM BIBLIOTEK i okazją do popularyzacji dobrej literatury. Młodzież z naszej szkoły skorzystała z możliwości odwiedzenia nowego, wyremontowanego kompleksu wypożyczalni i czytelni BMIG. Uczniowie klas  III E, IB i IIB pod opieką p. A. Jabłonowskiej, p. Barbary Łabęckiej, p. Moniki Chorko i p. Iwony Łapińskiej zapoznali się z zakresem działalności Wypożyczalni dla Dorosłych, odwiedzili Oddział dla Dzieci i Czytelnię dla Dorosłych.

Uczniowie mieli także okazję zobaczyć wystawę poświęconą życiu i twórczości Stanisława Lema. Plakaty z kodami QR - ułatwiającymi dostęp do audiobooków tego twórcy - przygotowano w związku z trwającym obecnie Rokiem Lema. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli także prezentację dotyczącą wizjonerskich opisów tego wybitnego futurologa.

M. Ch.