"Uczyć się i nie myśleć to strata czasu, myśleć i nie uczyć się to niebezpieczeństwo"

Tradycją naszej szkoły jest wycieczka klas pierwszych do Tykocina, miasta związanego a patronem naszej szkoły, Stefanem Czarnieckim. W tym roku w taką podróż wyruszyły klasy 1d, 2d i 1t z opiekunami p. dyr. Dorotą Kondratiuk, p. Ewą Kłoskowską Ignatiew i p. Grażyną Maciejewską. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zabytków Tykocina takich jak Wielką Synagogę, Alumnat, zabytkowy Kościół oraz Zamek.

W Zamku mieliśmy możliwość obejrzenia pokoi hotelowych. Po tych obiektach oprowadzali nas przewodnicy, dając nam wspaniałą lekcję historii. Punktem kulminacyjnym wycieczki był pomnik naszego patrona Stefana Czarnieckiego, który znajduje się w centrum miasta. Zrobiliśmy przy nim pamiątkowe zdjęcia. Wycieczka była bardzo ciekawa i mimo podającego deszczu, którym powitało nas miasto, wszyscy wrócili zadowoleni.

G.M.