"Uczyć się i nie myśleć to strata czasu, myśleć i nie uczyć się to niebezpieczeństwo"

W czwartek 7 października  informatycy oraz hotelarze z ZSM wzięli udział w uroczystym wręczeniu Europassów potwierdzających zdobyte kwalifikacje podczas stażu realizowanego w maju br. we włoskim Rimini.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie innych klas, przed którymi dopiero praktyki zawodowe. Mogli oni zapoznać się z relacjami ze wspaniałej włoskiej przygody swoich starszych kolegów. Tym chętniej będą aplikowali do kolejnych wyjazdów, które są już w realnej perspektywie.

Europass to dokument potwierdzający okres nauki  lub szkolenia, odbywanych w innym kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego. Nasi uczniowie klas drugich i trzecich mogą już teraz pochwalić się posiadaniem takiego certyfikatu. Jest to bardzo motywujące do zdobywania doświadczeń zawodowych.

D.K.