"Uczyć się i nie myśleć to strata czasu, myśleć i nie uczyć się to niebezpieczeństwo"

W dniu 08.10.2021 uczniowie klasy II ce i Ie wraz z wychowawcami p. Leszkiem Pawłem Gulewiczem i p. Adamem Perkowskim uczestniczyli w „Pikniku Militarnym” zorganizowanym przez WKU w Białymstoku. Przedsięwzięcie wsparły 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej, 18. Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku, Wydział Żandarmerii Wojskowej Białystok, Akademia Marynarki Wojennej z Gdyni oraz Wojskowa Akademia Techniczna z Warszawy.

Piknik był podzielony na dwie części.  W pierwszej części zorganizowanej w klubie garnizonowym młodzież na początku wysłuchała prelekcji pracowników IPN w Białymstoku na temat „Wojna polsko-bolszewicka 1919- 1920 i województwo białostockie u progu niepodległości”, a następnie miała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy podczas gier strategicznych związanych z historią tego okresu. Druga część zorganizowana była na placu garnizonowym i polegała na praktycznym zapoznaniu się z obsługą  sprzętu wojskowego, będącego na wyposażeniu 18. Pułku Rozpoznawczego,  Wojskach Obrony Terytorialnej, oraz Żandarmerii Wojskowej. Na placu swoją ofertę edukacyjną, przedstawiły  Wojskowa Akademii Techniczna z Warszawy i  Akademia Marynarki Wojennej  z Gdyni. Atrakcją pikniku był pyszna, gorąca grochówka. Najedzona i zadowolona młodzież szczęśliwi wróciła do Łap :-)

L.G.