1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2024-2025

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć"
Brian Tracy

Nasi partnerzy:

Uczennice klasy IIId Wioleta Łupińska, Marta Skorulska, Marlena Duchnowska (technik hotelarstwa) wraz z opiekunami Leszkiem Łapińskim oraz Ewą Łapińską, w dniu 17 - 20 kwietnia 2015 wzięły udział w obchodach 70 rocznicy wyzwolenia przez Armię Czerwoną hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück w Niemczech.

 

Dziewczyny zostały laureatkami projektu "O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów"  realizowanego w ubiegłym roku szkolnym, przez Instytut Pamięci Narodowej. Celem projektu było nie tylko poznanie losów więźniarek obozów i łagrów, ale przede wszystkim uświadomienie młodzieży grozy i dramatu ludzi będących ofiarami systemów totalitarnych – stalinizmu i faszyzmu. Przeprowadziły one wywiad z Panią Teresą Jurkian, która została wywieziona wraz ze swoją rodziną do łagrów sowieckich w głąb Rosji. 

Wyjazd do Ravensbrück był niezwykłym przeżyciem. Pozostało po nim wiele wspomnień i zdjęć.

 


 

Odwiedza nas 214 gości oraz 0 użytkowników.