"Nauka nowego języka jest jak stanie się nowym człowiekiem"
Haruki Murakami

Niezwykłym  spotkaniem z Jarosławem Kazberukiem- polskim kierowcą i pilot rajdowym, trenerem judo (4 dan), żeglarzem- zainaugurowany został organizowany w dniach 24.09- 02.10.2020 Szkolny Tydzień Sportu w ZSM.  Jarosław Kazberuk to członek Grupy R-Six Team, która od wielu sezonów rywalizuje w rajdach terenowych, ale także w regatach jachtów wielokadłubowych. Młodzież  z dużym zainteresowaniem słuchała o kulisach udziału Jarka w Rajdzie Dakaru,  w którym startował dziewięciokrotnie jako pilot. W słowach kierowanych do uczniów wielokrotnie podkreślał,  że pomimo pochodzenia z małej miejscowości udało mu się spełnić swoje marzenia.  „Wy też możecie!”- mówił.

Dzięki swojej pasji był w większości miejsc na świecie, o czym bardzo ciekawie opowiadał. Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania zostały rozlosowane nagrody, na których Jarosław  Kazberuk złożył swoje autografy.
Liczymy, że na następnym obiecanym spotkaniu-wspaniały gość opowie nam o swojej drugiej pasji- żeglarstwie!

P.P.