0 1 10 11 2 3 4 5 6 7 8 9

LO dla Dorosłych

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Polityka jakości ZSM

Rekrutacja

2020-2021

Film promujący ZSM

"Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie."
Gandhi Mahatma


 

Nasi partnerzy:

Wychowanie w duchu szacunku dla Ojczyzny i pamięci jej wielkich chwil towarzyszy uczniom naszej szkoły od zawsze. Nie inaczej było również i teraz w 101 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Biało-czerwone kotyliony na piersiach uczniów i nauczycieli były wyraźnym sygnałem, że świętujemy wielki dzień. Wykonanie Mazurka Dąbrowskiego w asyście Pocztu Sztandarowego Szkoły dopełniło uroczystego charakteru tego wydarzenia.

Zebrana na sali młodzież była uczestnikiem niezwykłej lekcji, którą poprowadzili nauczyciele historii w naszej szkole: Pani Dyrektor Dorota Kondratiuk i Pan Leszek Łapiński.  Przedstawione przez nich  w postaci gawędy sylwetki tych, którzy tę niepodległość wywalczyli: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Stanisława  Nilskiego- Łapińskiego, wspartej slajdami, uzmysłowiły uczniom, jak wielka była ich siła charakteru i miłość do ojczyzny.

Pięknym przerywnikiem opowieści historyków były pieśni legionowe w wykonaniu szkolnego chóru. Nie zabrakło „Pierwszej Brygady”, która do śpiewu poderwała niemal wszystkich. Skupienie, refleksja, a jednocześnie radość towarzyszyły zebranym w tym pięknym dniu, kiedy cała społeczność naszej szkoły stanowiła: „… długi łańcuch ludzkich istnień, połączonych myślą prostą, żeby Polska, żeby Polska, żeby Polska, była Polską”.

M.B.

 


 

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.