0 1 10 11 2 3 4 5 6 7 8 9

LO dla Dorosłych

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Polityka jakości ZSM

Rekrutacja

2020-2021

Film promujący ZSM

"Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie."
Gandhi Mahatma


 

Nasi partnerzy:

                       W Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach tradycja związana z patronem- Stefanem Czarnieckim jest wciąż żywa.  28 października br. w szkole po raz kolejny obchodzony był Dzień Patrona.  Uczniowie klas pierwszych tradycyjnie już właśnie w tym dniu złożyli uroczyste ślubowanie. Pięknym i jedynym w swoim rodzaju elementem obchodów było wręczenie Buław Hetmańskich osobom najbardziej dla szkoły zasłużonym. Potwierdzeniem otrzymania buławy był  indywidualnie opracowany certyfikat przedstawiający zasługi laureata dla szkoły. W tym roku Buławy otrzymali: starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski, wicestarosta Powiatu Białostockiego Roman Czepe oraz Mariusz Klewinowski  z PHU Eltron- reprezentant firmy współpracującej ze szkołą.  W czasie uroczystości nie zabrakło odśpiewania Hymnu szkoły, który wybrzmiewa zawsze podczas ważniejszych imprez szkolnych. Uczniowie klas pierwszych mogli też popisać się wiedzą o swoim patronie przy okazji wspólnego uzupełniania treści limeryków przedstawianych w formie prezentacji. Jak wiele tego typu szkolnych spotkań impreza ku czci Patrona szkoły prowadzona była dla uczniów  przez uczniów- starszych kolegów. I to się w tym roku jak zwykle znakomicie sprawdziło.

Stefan Czarniecki jest patronem naszej szkoły od 39 lat. To postać wręcz idealna na orędownika szkoły kształcącej w zawodzie. Wzór patriotyzmu, waleczności, służby i sumienności.  W ciągu minionych 39 lat okazał się on patronem ponadczasowym- zawsze aktualnym. Szkolna społeczność ma wiele sposobności, aby  jego osobę  honorować, upamiętniać, dawać za przykład młodym pokoleniom. Stefan Czarniecki pamiętany jest jako wielki, odważny wódz-  ten, który odparł potop szwedzki, bronił Polski przed najazdami nieprzyjaciół. Nawet w polskim hymnie jest odwołanie do tego walecznego hetmana.        

      Skoro tak ważną grupą publiczności byli uczniowie klas pierwszych, to miło było gościć na tym święcie także dyrektorów szkół, z których się nasi pierwszoklasiści wywodzą. Przybyli: p. Alicja Skłodowska ze Szkoły Podstawowej w Łupiance Starej, p. Bożena Brzozowska ze Szkoły Podstawowej w Poświętnem, p. Daniel Gołaszewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach i p. Mariusz Gołaszewski ze Szkoły Podstawowej w Płonce Kościelnej. Jest to niewątpliwie potwierdzenie więzi i dobrej współpracy łapskich szkół, które nie tylko kształcą uczniów na pewnym etapie, lecz także mogą obserwować ich dalsze poczynania i sukcesy. Tak właśnie było w Zespole Szkól Mechanicznych w dniu 28 października 2019r.  Dyrektorzy szkół podstawowych i jeszcze do minionego roku – gimnazjalnych- spotkali swoich zadowolonych absolwentów w ich nowej szkole.

          Obecność gości zaproszonych na ten dzień  do szkoły to dowód nie tylko jej rangi, ale także znaczenia szkoły w lokalnym środowisku. Zaszczycili nas swoją obecnością zarówno przedstawiciele organu prowadzącego, czyli Starostwa Powiatowego w Białymstoku w osobach p. wicestarosty  Romana Czepe, p. Kamili Łaguny-Raszkiewicz oraz radnych powiatowych  -p. Mariusza Gołaszewskiego i p. Andrzeja Gąsowskiego. Przybył także  p. Krzysztof Domas- wizytator z Podlaskiego Kuratorium Oświaty. Była dyrekcja  Centrum Kształcenia Praktycznego- panowie Krzysztof Dobkowski i Jarosław Bajda, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej- p. Anna Waszkiewicz  oraz  p. Barbara Bajda- dyrektor Biblioteki Publicznej w Łapach.  

                 Kolejny rok szkolny, kolejny Dzień Patrona- Hetmana Stefana Czarnieckiego. Po prostu – prawdziwa szkolna tradycja.    

                                                                                                                                                          Zsm info

 

 


 

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.