"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić."
Warren Buffett
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka

Zbliża się Święto Zmarłych. Pogoda w tym roku wyjątkowo sprzyja, aby odwiedzić cmentarze. Ostatni apel Ministra Edukacji Narodowej zachęca uczniów, aby okazali pamięć i szacunek spoczywającym na lokalnych nekropoliach.  „Szkoła pamięta” - z tym hasłem akcji Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach utożsamia się, pamiętając  o tym pięknym przesłaniu wobec przeszłych pokoleń. W środę 23 października uczniowie ZSM z. p. Dorotą Kondratiuk porządkowali na cmentarzu groby osób związanych z dziejami naszego miasta.

Oprócz tego, że wykonali pożyteczną pracę na rzecz lokalnej społeczności, to uczestniczyli w prawdziwej lekcji historii Łap na przestrzeni ostatnich stu lat.

Co roku w dniu 1 listopada grupa uczniów ZSM uczestniczy też w Kweście na cmentarzu, która jest realizowana poda hasłem „Ocalmy od zniszczenia”.  Pamięć i szacunek to ważne wartości w wychowaniu młodych ludzi, bo od tego zależy przyszłość całego społeczeństwa.

Info zsm