1 10 11 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu"
Thoma Edison

Nasi partnerzy:

W sierpniu tego roku kolejni uczniowie naszej szkoły: Patrycja Skrzypkowska, Tomasz Hołowienko i Patryk Kućmierowski mieli możliwość wyjazdu za granicę do Francji i na Słowację w ramach dwóch projektów ze środków Erasmus+.

Patrycja, uczennica klasy czwartej w zawodzie technik informatyk, jako aktywna wolontariuszka w dniach 20.08-31.08.2019. uczestniczyła w projekcie pt. "Czy astronomia może być narzędziem edukacji ekologicznej dla europejskich pracowników młodzieżowych?", natomiast Patryk, uczeń klasy czwartej w zawodzie technik mechanik i Tomasz- uczeń klasy trzeciej w zawodzie technik elektryk, w dniach 21.08-02.09.2019  mieli okazję uczestniczyć w wymianie młodzieżowej na Słowacji w projekcie "[Demo]cracy".

Patrycja przez jedenaście dni przebywała w międzynarodowej polsko- francusko –łotewskiegi grupie w Centrum Eden w miejscowośći Cuisery. W trakcie warsztatów uzyskała wiele ciekawych informacji związanych z astronomią oraz przyrodą. Jak stwierdziła po powrocie do Polski- było to dla niej niesamowite doświadczenie. Nauczyła się integracji międzynarodowej oraz poznała kulturę łotewską i francuską. Poszerzyła swoją wiedzę poprzez zajęcia w planetarium, obserwację konstelacji gwiazd oraz planet. Uczestniczyła w zajęciach plastycznych i w zajęciach w terenie. Przeżyła wspaniałą przygodę i ma nadzieję, że swoje doświadczenie będzie mogła wykorzystać w przyszłości.

W wymianie młodzieżowej, w której uczestniczyli Patryk i Tomek, brała  udział młodzież z 7 państw- Czech, Węgier, Polski, Rumunii, Słowacji, Hiszpanii i Turcji. Głównym tematem była demokracja. Po kilkudniowym zapoznaniu się z zasadami demokracji rozpoczęła się symulacja, w której uczestnicy jako obywatele wybierali swoich przedstawicieli do parlamentu. Było to inspirująca lekcja demokracji i wspaniała okazja do rozwijania swoich umiejętności komunikacji w języku angielskim- zgodnie stwierdzili uczniowie z ZSM.

Erasmus + to programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Warto być osobą aktywną i szukać własnych dróg rozwoju. Wyjazdy stały się kolejną okazją dla naszych uczniów do przeżycia wspaniałej przygody i doświadczeń, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

ZSM Info

 

 


 

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.