1 10 11 2 3 4 5 6 7 8 9

O Nas

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Polityka jakości ZSM

Rekrutacja 2020-2021

Film promujący ZSM

"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy


 

Nasi partnerzy:

Klasy mundurowe z Zespołu Szkól Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach w dniu 16 września wzięły udział w Dniu Otwartych Koszar  zorganizowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień, który odbył się na terenie 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku. Uczniowie obejrzeli piękny wojskowy ceremoniał musztry, przekazania sztandaru, przemarsz wojsk przez plac apelowy. Impreza zgromadziła nie tylko uczniów klas mundurowych. Przybyli przedstawiciele władz wojskowych, państwowych i samorządowych. Okazją ku temu było uroczyste pożegnanie dotychczasowego dowódcy 18 Pułku płk Rafała Lisa i przyjęciu obowiązków przez płk Pawła Adama Lachowskiego.

W swoim przemówieniu zastępca Inspektora Rodzajów Wojsk gen. bryg. Stefan Mordacz   podziękował żegnającemu się z pułkiem płk Rafałowi Lisowi za dowodzenie elitarną jednostką jaką jest 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy oraz za wzorową realizację zadań, a następnie przedstawił nowego Dowódcę płk Pawła Adama Lachowskiego.

         Co prawda pogoda nikogo w tym dniu nie rozpieszczała ze względu na porywisty zimny wiatr, ale ratunkiem okazała się porcja gorącej żołnierskiej grochówki, którą wszyscy zostali poczęstowani. Młodzież mogła obejrzeć sprzęt, którym dysponuje jednostka, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy wozach bojowych i stanowiskach z bronią. Wrażeń  nie zabrakło. Na zakończenie dostaliśmy okolicznościowe  gadżety i dyplom dla szkoły za udział w bardzo sympatycznym spotkaniu. Dla najbardziej zainteresowanych uczniów wręczono  pamiątkowe odznaki. Mamy nadzieję, że na  następne odwiedziny   koszar klasy mundurowe pojadą już w mundurach.

                                      

                                                                                                                                Zsm info

 

 


 

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.