"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć"
Brian Tracy

24 maja wróciła z Litwy ostatnia grupa uczniów naszej szkoły, biorąca udział w projekcie MECHANIX, w ramach którego odbywała staże zawodowe w Wilnie. Pobyt na Litwie był, jak zawsze, bardzo urozmaicony. Uczniowie nie tylko zdobywali nowe umiejętności w wiodących firmach Wilna- LITECHNIJA, OZAS, IZOPAGA, ale również poznawali kulturalne walory tego bałtyckiego kraju.

Z przewodnikiem i samodzielnie zwiedzali perełki Wilna, Rygi i Druskiennik: podziwiali Wilno z Wieży Giedymina i Góry Trzech Krzyży, a w Druskiennikach największą atrakcją były oczywiście Aquapark, Park Linowy, Dineika Health Park oraz Śpiewająca Fontanna.

W trakcie pobytu nasi uczniowie mieli możliwość bliżej poznać kulturalne tradycji Litwy, ponieważ w ostatni tydzień maja co roku w Wilnie odbywa się „TARPTAUTINIS FOLKLORO  FESTIVALIS“ - Festiwal Folklorystyczny. Mieliśmy okazję posłuchać pieśni ludowych na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych oraz podziwiać występy młodych zespołów folklorystycznych w Muzeum teatru, muzyki i kina Litwy.

Prawdziwą niespodzianką na pożegnanie była impreza w Bowling Alley w Akropolis-  największym centrum handlowym w Wilnie. Podczas podsumowania projektu uczniowie nie tylko dostali Certyfikaty uczestnictwa, ale także  mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w kręglach!

Szkoda, że był to już ostatni wyjazd naszej młodzieży w ramach projektu Mechanix do Wilna…

ZSM Info