"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć"
Brian Tracy

16 maja w Sali Rycerskiej Muzeum Wojska w Białymstoku uczniowie naszej szkoły z klas pierwszych -technik mechanik i technik informatyk- oraz klasy drugiej- technik elektryk i technik informatyk- uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wojska w Białymstoku, gdzie mieli możliwość wysłuchania wykładu kustosza Muzeum pana Marka Gajewskiego pt. „Policjanci międzywojennego Białegostoku 1919-1939” oraz obejrzenia wystawy tematycznej. Ekspozycja przygotowana została z okazji setnej rocznicy uchwalenia ustawy o Policji Państwowej.

Jej bohaterami są białostoccy stróżowie prawa, strzegący porządku publicznego na terenie miasta i powiatu białostockiego w latach dwudziestolecia międzywojennego. Wykład i wystawa to część przedsięwzięcia realizowanego przez Muzeum zatytułowanego „Policyjna majówka z historią”. To również kolejna impreza zorganizowana w ramach współpracy naszej szkoły ze służbami mundurowymi.

ZSM Info