"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka

15 kwietnia grupa uczniów uczących się w zawodzie technik elektryk z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach gościła wraz z opiekunem panem Leszkiem Gulewiczem na Wydziale Elektrycznym Politechniki w Białymstoku. Uczniowie pogłębiali swą wiedzę z zakresu obsługi i eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych średniego napięcia.

Po wstępnych zajęciach teoretycznych, które zostały przeprowadzone w Łapach przez dr. inż. Zbigniewa Skibko, przyszedł czas na zapoznanie się z infrastrukturą średnionapięciową zlokalizowaną na  Wydziale Elektrycznym. Zarówno w dydaktycznej stacji transformatorowej, jak i w laboratorium wielkoprądowym uczniowie mogli nie tylko zobaczyć jak wyglądają dane urządzenia w rzeczywistości, ale również przekonać się naocznie, jak wielkie znaczenie ma kolejność czynności łączeniowych w stacjach elektroenergetycznych. Wiedzę tę przekazywali pracownicy WE: dr inż. Grzegorz Hołdyński oraz dr inż. Zbigniew Skibko.

ZSM Info

Odwiedza nas 179 gości oraz 1 użytkownik.