"Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

25 marca grupa 16 uczniów z ZSM w Łapach wyjechała na praktyki zagraniczne do Pragi. 10 uczniów klasy technik informatyk oraz 6 uczennic technikum hotelarstwa rozpoczęło staże w czeskich firmach. Za nami pierwszy tydzień pobytu w Pradze. Sprawy organizacyjne oraz spotkania z pracodawcami wypełniały nam czas od rana do wieczora. Obawy związane z poruszaniem się po tym bardzo dużym i pięknym mieście zostały rozwiane już podczas pierwszego wyjazdu do centrum. Komunikacja miejska - pomimo ogromnej ilości turystów - szybko, sprawnie i na czas.

Sobota była czasem zwiedzania i podziwiania uroków Pragi. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od Rynku Staromiejskiego i słynnego zegara astronomicznego. Po spacerze, podczas którego podziwialiśmy zabytkowe historyczne budowle oraz współczesne rzeźby Davida Czernego, dotarliśmy do wspaniałej katedry św. Wita. Naszą wycieczkę zakończyliśmy długim spacerem po Moście Karola, symbolu Pragi i jednocześnie jednym z najsłynniejszych zabytków na świecie.

W weekend planujemy wyjazd do Kutnej Hory. Pozdrawiamy ze słonecznej Pragi. :-)

ZSM Info