0rekrutacja 1t-informatyk 2t-elektryk 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7-2II-LO-mundurowa 8mech-poj-sam 9monter-zabud

LO dla Dorosłych

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Polityka jakości ZSM

Rekrutacja

2019/2020

Film

promujący ZSM 2019/2020

"Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, Ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą."
Harv Eker
Dzisiaj szczęśliwy numerek to: 12


 

Nasi partnerzy:

 

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach, który odbył się 17 marca 2019r,  po raz kolejny stał się dla mieszkańców naszego miasta- i nie tylko- okazją do interesującego spędzenia niedzielnego popołudnia. Ci, którzy przyszli – na pewno nie żałowali spędzonego w szkole czasu. Dopisali wszyscy- i goście, i organizatorzy i… pogoda. Mury łapskiego Mechaniaka odwiedzali przedstawiciele wszystkich pokoleń- nie tylko uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, ale i ich rodzice, młodsze rodzeństwo. Odwiedzili nas  a także seniorzy, wśród których sporą grupę stanowili członkowie stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. O szkole pamiętali też nasi kochani, wspaniali  absolwenci.  Miło było przywitać wśród gości radnych, p. wizytatora Krzysztofa Domasa z Kuratorium, pana burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego. Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów, którzy nie szczędzili trudu, aby każdy znalazł tu dla siebie coś interesującego.  A było z czego wybierać- program obejmował bowiem ofertę i dla ciała, i dla ducha!

Oprócz spotkań z nauczycielami przedmiotów zawodowych, którzy w wyczerpujący sposób udzielali odpowiedzi na nawet najbardziej szczegółowe pytania dotyczące kształcenia, zwiedzający mieli możliwość skorzystania ze wsparcia doradcy zawodowego, wykonania testów predyspozycji zawodowych i osobowościowych przygotowanych przez szkolnego pedagoga wspieranego przez wolontariuszy. Niewątpliwą atrakcją były też stanowiska przygotowane przez firmy i instytucje, z którymi ZSM współpracuje. Jak zwykle dopisały służby mundurowe- funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku zapewnili m. in. atrakcję w postaci możliwości oddania strzałów z trenażera, żołnierze z Podlaskiej Brygady WOT obejrzenia wyposażenia  bojowego, a strażacy (absolwenci szkoły)  szkolili z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Firmy ELTRON, Spółdzielnia Mleczarska w Łapach, SFERA, DANWOOD również przygotowały swoje stanowiska.  Wśród młodzieży ogromnym zainteresowaniem cieszyły się nowoczesne pracownie zawodowe: informatyczna i elektryczna, natomiast ich rodzice i seniorzy z sentymentem odwiedzali szkolne muzea Techniki i Prac Dyplomowych oraz Historyczne. Wśród bogatego programu imprezy nie mogło zabraknąć rozgrywek sportowych- w czasie Dnia Otwartego we współpracy z OKF Łapy rozegrany został turniej piłki halowej o Puchar Starosty Powiatu Białostockiego, który wręczył osobiści Pan Starosta Jan Bolesław Perkowski w towarzystwie Pana Wicestarosty Romana Czepe.

A co dla ciała? Już od progu witał gości aromatyczny zapach kawy, sporządzanej przez uczniów uczestniczących w kursie baristycznym. W Kawiarence Czarnieckiego przygotowanej przez uczennice z kierunku hotelarstwa można było skosztować podlaskiego sękacza czy… bigosu. Jakby tego było mało- niezawodni jak zwykle członkowie OSP  Łapy Dębowina (wśród których oczywiście są uczniowie naszej szkoły) przygotowali serwowaną na podwórku z kuchni polowej grochówkę! 

To tylko część z bogatego programu imprezy, która pomyślana została jako możliwość integracji lokalnej społeczności i wspólnego spędzenia czasu w przyjaznej szkole, która stwarza swoim uczniom świetne warunki do rozwoju… w zasięgu ręki!

ZSM Info

 

 

 

 

 

 


 

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.