2II-LO-mundurowa 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7t-informatyk 8t-elektryk 9amech-poj-sam 9bmonter-zabud 9copiekun-w-dps

LO dla Dorosłych

E-dziennik

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Rekrutacja

2018/2019

Polityka jakości ZSM

"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain
Dzisiaj szczęśliwy numerek to: 4


 

Nasi partnerzy:

W dniach 30.09-13.10.2018r. 10 uczniów naszej szkoły z klasy II b – technik informatyk wzięło udział w kolejnym zagranicznym stażu zawodowym. Tym razem odbył się on w ramach projektu „Kształcenie zawodowe = rozwój”, a staż był realizowany… w Grecji!

Uczestnictwo uczniów w tym projekcie pozwoliło im nie tylko wziąć udział w praktycznej nauce zawodu na terenie innego kraju, ale także na poznanie jego kultury, obyczajów, kuchni. Ponadto nasi podopieczni mieli okazję do podniesienia swoich kompetencji z języka angielskiego.

Młodzież naszej szkoły gościła w różnych firmach greckich, w których mogła obserwować stanowiska pracy bezpośrednio powiązane z zawodem, którego się uczą.  Uczniowie zwiedzali znane miejsca takie jak: wyspa Skiathos, na którą popłynęli statkiem, Meteory – klasztory położone wysoko w górach, miasto Saloniki, Katerini, miasteczko Lito Choro – położone u podnóża Olimpu. Nie można zapomnieć o kąpieli w morzu Egejskim, a także hotelowym basenie. Większość konwersacji oraz zajęcia grupowe odbywały się w języku angielskim. Na szczególną uwagę zasługuje gra terenowa, podczas której uczniowie zwiedzili miejscowość Saloniki, poznali jej zabytki oraz samodzielnie zbierali informacje od mieszkańców miasta dotyczące jego historii.

Niewątpliwie październikowa wyprawa do Grecji pozostawi wiele słonecznych wspomnień!

M.B.

 


 

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.