0rekrutacja 1t-informatyk 2t-elektryk 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7-2II-LO-mundurowa 8mech-poj-sam 9monter-zabud

LO dla Dorosłych

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Polityka jakości ZSM

Rekrutacja

2019/2020

Film

promujący ZSM 2019/2020

"Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka, ani łatwa."
Maria Skłodowska-Curie
Dzisiaj szczęśliwy numerek to: 13


 

Nasi partnerzy:

Każdego roku od 6 do 7 września trwają Dni Pamięci Polskiego Sybiru. Młodzież oraz nauczyciele z Zespołu  Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach  od momentu odsłonięcia naszego łapskiego pomnika upamiętniającego tragiczną przeszłość ofiar sowieckiej okupacji przeżywa tu niecodzienną  lekcję historii.

       W tym roku- jak zwykle- uczniowie pod opieką nauczycieli  ustawili  przy pomniku  znicze i chwilą ciszy uczcili pamięć Polaków wywiezionych w głąb Rosji .

W latach 1940-41 Wielu z nich jadąc w towarowych wagonach nie wytrzymało warunków długiej podróży, wielu zmarło z wycieńczenia, głodu i chorób podczas morderczego pobytu na Wschodzie. Tysiące dzieci zostało sierotami.

Dzisiaj staramy się uświadamiać młodzieży wartość pokoju i bezpiecznego życia, jakie jest naszym udziałem.   Marsz pod pomnik poprzedziły okolicznościowe zajęcia z historii, na których uczniowie mieli okazje zapoznać się z fotografiami i wspomnieniami Polaków, którzy przeżyli sowieckie wywózki.   

Info zsm

 


 

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.