"Uczyć się i nie myśleć to strata czasu, myśleć i nie uczyć się to niebezpieczeństwo"
Konfucjusz

W dniu 11 maja i 16 maja 2018 roku dziesięciu uczniów z klasy pierwszej  technikum mechanicznego  brało udział w  zajęciach laboratoryjnych na wydziale mechanicznym  Politechniki Białostockiej.

Zajęcia były prowadzone przez pracowników politechniki z laboratorium obrabiarek sterowanych numerycznie i obejmowały:  pisanie programów na obrabiarki CNC, przygotowanie obrabiarki do pracy  , wykonanie części zgodnie z zapisanym programem. Uczniowie zostali zapoznani z parkiem maszynowym obrabiarek CNC.  W ramach zajęć laboratoryjnych programowali  pionowe centrum frezarskie , VMC-1020 HARTFORD, tokarkę uniwersalną CTX 310 / 510 eco oraz drutowe centrum elektroerozyjne AU-300iA.

Zajęcia były zorganizowane  w ramach projektu Centrum Kompetencji BOF – kompleksowy model wsparcia i modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie  Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego.