2II-LO-mundurowa 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7t-informatyk 8t-elektryk 9amech-poj-sam 9bmonter-zabud 9copiekun-w-dps

LO dla Dorosłych

E-dziennik

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Rekrutacja

2018/2019

Polityka jakości ZSM

"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć"
Brian Tracy
Dzisiaj szczęśliwy numerek to: 5


 

Nasi partnerzy:

W marcu w naszej szkole została zorganizowana zbiórka żywności dla schroniska dla zwierząt w Kolnie. Schronisko to podlega pod gminę Łapy. Na wstępie, wszystkim uczniom oraz ludziom dobrej woli, którzy podarowali karmę, DZIĘKUJEMY!

Natomiast dzień 19 kwietnia był dniem wyjątkowym – dla młodzieży, dla opiekuna akcji, ale również dla psów ze schroniska w Kolnie. Dlaczego? Bo mogliśmy zawieźć zebraną karmę oraz na „własne oczy” zobaczyć, jak działa schronisko dla zwierząt. Ważnym też aspektem było spędzenie czasu razem z psami, które potrzebują miłości. Ale od początku ;)

            Schroniska dla zwierząt tworzone są zwykle z funduszy gmin oraz datków pieniężnych i rzeczowych od osób prywatnych i instytucji charytatywnych. Do podstawowych form opieki świadczonej przez schroniska dla bezdomnych zwierząt należy zabezpieczenie zwierzętom bezpiecznego schronienia, pożywienia, podstawowej opieki weterynaryjnej oraz pomoc w znalezieniu nowych opiekunów. Schronisko w Kolnie jest zadbane. Boksy dla psów są dość przestrzenne i co najważniejsze – czyste. Właściciel oprowadził Nas po całym terenie, opowiadając o działalności – począwszy od sposobu dbania o zdrowie i higienę psiaków, o pożywieniu sprowadzanym specjalnie z zakładu mięsnego PMB Białystok, po formę pomocy ludzi z zewnątrz.

Dowiedzieliśmy się, że podstawą „dogadania się” z psem jest sam człowiek. Ludzie, którzy nie lubią zwierząt, nie powinni mieć w ogóle z nimi styczności. Nie bójmy się psów, a przede wszystkim nie okazujmy im tego. W wyjeździe uczestniczyło 8 osób – 6 uczniów: Dominika Solich, Ewa Śliwowska, Jakub Ołdakowski, Patryk Kućmierowski, Maciej Olejnik i Jakub Sienkiewicz; opiekun grupy – p. Agnieszka Sawko oraz p. kierowca ;) Każde z Nas otrzymało psa do wyprowadzenia. I to nie były małe pieski. Były to duże psy, do których większość osób bałaby się podejść. Ale żebyście widzieli, jak te psy cieszą się na widok człowieka!, a tym bardziej, jak mają świadomość, że wyszły z boksu i za chwilę pójdą na spacer :) Pan Jerzy Kubrak wyjaśnił nam, jak mamy się zachowywać w czasie spaceru i  czego możemy się spodziewać po psach, m.in. że któryś z nich w pewnym momencie może odmówić spaceru :P i wtedy zostanie nam powrót z psem na rękach :P

Zrobiliśmy „krótki” spacerek ;) – raptem ponad 6 km! Schronisko jest położone na uboczu Kolna - na około pola i lasy. Piękne widoki, idealne na spacer z pupilem. I pogoda dopisała!

Przeżycie ogromne i każdemu polecamy odwiedzenie takiego miejsca i oddania odrobiny miłości tym psom. A może adopcja? Ja – opiekun grupy – miałabym ogromny problem, żeby wybrać tylko jednego psa – wszystkie są cudowne. Jednak jeśli ktoś z Was jest zainteresowany pomocą lub adopcją, zapraszamy do kontaktu z panem Jerzym Kubrakiem. Ogłoszenia z adopcją psów są także wystawione na olx.pl pod adresem: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4lYuY/ . Zapraszamy wszystkich do przejrzenia. Oczywiście to tylko namiastka. Ogólnie psów w schronisku jest około 160.

A więc – POMAGAJMY! :)

A.S.

 


 

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.