2II-LO-mundurowa 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7t-informatyk 8t-elektryk 9amech-poj-sam 9bmonter-zabud 9copiekun-w-dps

LO dla Dorosłych

E-dziennik

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Rekrutacja

2018/2019

Polityka jakości ZSM

"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć"
Brian Tracy
Dzisiaj szczęśliwy numerek to: 5


 

Nasi partnerzy:

W dniu 11 kwietnia 2018 r. mury Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach wypełniły się licznymi gośćmi. Do szkoły przybyli szefowie wszystkich służb mundurowych z Podlasia oraz ponad trzystu uczniów ze szkół mundurowych z naszego województwa  wraz z opiekunami. Obecna była także p. burmistrz Łap - Urszula Jabłońska.

Współorganizatorami tego przedsięwzięcia byli: ks. dziekan Krzysztof Jurczak oraz dyr. ZSM Dorota Kondratiuk. Program pobytu uczniów w szkole został bardzo szczegółowo zaplanowany.

Uczniowie mieli możliwość zdobycia informacji na temat funkcjonowania poszczególnych służb zadając pytania obecnym ich przedstawicielom. Motywem przewodnim było bowiem hasło „100 pytań na stulecie Niepodległości Polski”. Żadna ze służb ani żadna ze szkół nie zostały pominięte podczas tej części spotkania, a czuwał nad tym prowadzący Maciej Zakrzewski - naczelnik wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji  w Białymstoku.

Wielki podziw wszystkich obecnych wywołały pokazy musztry paradnej dwóch szkół: XIV Liceum Ogólnokształcącego z Białegostoku oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Ciechanowca. Nie można pominąć także bardzo udanej prezentacji technikum Leśnego z Białowieży, którego uczniowie wykonali na rogach sygnały myśliwskie oraz odgłosy jelenia.

Gospodarze czyli ZSM w Łapach przedstawili pokaz Judo, bardzo popularnego sportu walki - umiejętności niezwykle przydatnej w pracy np. w policji.

Na zakończenie wizyty w ZSM gości za wszystkich szkól otrzymali pamiątkowe dyplomy podpisane przez obecnych przedstawicieli  służb mundurowych. Uwieńczeniem spotkania w szkole był prawdziwie żołnierski poczęstunek - gościom zaserwowano pyszną grochówkę, a konsumpcji towarzyszył pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego na posesji szkoły. Przed godziną siedemnastą został zorganizowany wymarsz do kościoła na Msze Świętą, której przewodniczył ksiądz Radosław Kubeł, prezes Grupy Ratowniczej "Nadzieja", a asystę liturgiczną sprawowali ratownicy z oddziałów tej grupy w Łomży, Ostrołęce i Białymstoku. Po Mszy Św. chór ZSM wystąpił z krótkim koncertem pieśni niepodległościowych, które bardzo ożywiły publiczność. Wiadomo – „Pierwszej kadrowej”  nie da się słuchać obojętnie.

Uwieńczeniem Nowenny była krótka historyczna prelekcja p. Doroty Kondratiuk na temat postaci Stanisława Nilskiego Łapińskiego – bohatera walk o polskie granice w latach 1914 - 1920. Następnie zebrani w kościele uroczyście, z pochodniami, przemaszerowali przez miasto w kierunku  pomnika Stanisława Nilskiego Łapińskiego składając tam kwiaty i znicze.

Cała impreza była dowodem na to, jak można w sposób przyjazny i otwarty realizować cele wychowawcze i kształtować patriotyzm młodego pokolenia.

Info zsm

 


 

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.