"Odkryłem, że im ciężej pracuję, tym bardziej sprzyja mi szczęście"
Thomas Jefferson
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka
  • LO dla Dorosłych

wykształcenie średnie
  • Szkoła Policealna dla Dorosłych

edukacja zawodowa

Dnia 16 marca odbył się zorganizowany dla uczniów ZSM we współpracy z Politechniką Białostocką "Piknik Akademicki 2018" . Na Wydziale Mechanicznym odbyła się część oficjalna, na której przedstawiciele Działu Promocji PB zachęcali uczniów do podjęcia studiów wyższych. Ofertę dydaktyczną Wydziału Mechanicznego przybliżył dr hab. inż. Dariusz M. Perkowski Prodziekan ds. Kształcenia WM PB. Tego dnia, ogłoszono także wyniki konkursu pn. „Jakie korzyści daje mi nauka w moim zawodzie?”.

Zwycięzcy otrzymali sprzęt elektroniczny przydatny do nauki oraz gadżety promocyjne Politechniki Białostockiej.W ramach Pikniku Akademickiego zorganizowane zostały również zajęcia na trzech wydziałach: Mechanicznym, Elektrycznym oraz Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Na Wydziale Mechanicznym uczniowie obejrzeli: laboratorium robotów mobilnych, laboratorium pojazdów samochodowych, laboratorium podstaw automatyki, laboratorium robotyki i mechatroniki, laboratorium urządzeń robotyki, laboratorium metod doświadczalnych w mechanice oraz laboratorium pomiarów współrzędnościowych. Na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska w hali Centrum Inno-Eko-Tech uczniowie zobaczyli sprzęt oraz laboratorium Katedry Budownictwa i Inżynierii Drogowej, laboratorium Katedry Konstrukcji Budowlanych i Architektury oraz laboratorium Katedry Chemii, Biologii i Biotechnologii. Wzięli też udział w zajęciach laboratoryjnych nt. „Analiza stopów metali. Procesy korozyjne”. Na Wydziale Elektrycznym uczniowie wysłuchali wykładu dr. inż. Norberta Litwińczuka pt. “Fale elektromagnetyczne – anteny w teleinformatyce”. Uczestniczyli też w pokazach i prezentacjach zorganizowanych w laboratorium automatyki i elektroniki przemysłowej, laboratorium pomiarów promieniowania optycznego, laboratorium układów cyfrowych i programowalnych oraz laboratorium sieci teleinformatycznych.

Działanie ma charakter cykliczny i odbywać się będzie również w roku 2019 i 2020.

ZSM Info