2II-LO-mundurowa 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7t-informatyk 8t-elektryk 9amech-poj-sam 9bmonter-zabud 9copiekun-w-dps

LO dla Dorosłych

E-dziennik

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Rekrutacja

2018/2019

Polityka jakości ZSM

"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain
Dzisiaj szczęśliwy numerek to: 4


 

Nasi partnerzy:

Dopisali wszyscy: zainteresowani uczniowie, wśród których znaleźli się i uczniowie klas siódmych, i absolwenci, i rodzice, a także zaproszeni goście. 100 lajków na jedną niezadowoloną osobę- taki wynik uzyskaliśmy w głosowaniu przeprowadzanym wśród opuszczających imprezę!

Odkryć na nowo bogaty świat szkolnictwa zawodowego i różnorodne możliwości, jakie stwarza szkoła z ponad 50-letnią tradycją - taki cel postawili sobie organizatorzy Dnia Otwartego w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach i Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach. Impreza, zorganizowana 18 marca, adresowana była nie tylko do uczniów gimnazjum i ich rodziców, ale do wszystkich mieszkańców Łap i okolic. Organizatorzy gwarantowali  interesujące spędzenie niedzielnego popołudnia- i obietnicy dotrzymali!

Przebogaty program imprezy - zawierający nie tylko prezentację atrakcyjnej oferty edukacyjnej - obejmował kilkanaście punktów, m.in. indywidualne doradztwo zawodowe, pokazy umiejętności baristycznych i barmańskich uczniów ZSM, relacje ze staży zagranicznych uczniów, gry i zabawy sportowe, a w CKP - prezentację nowoczesnych obrabiarek, pokazy umiejętności spawalniczych, bezpłatną regulację świateł oraz pomiar ciśnienia w ogumieniu. Dla młodszych zwiedzających zorganizowane zostały gry i zabawy oraz animacje z wolontariuszami. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu partnerów, z którymi współpracuje ZSM, na terenie szkoły zagościli przedstawiciele służb mundurowych - żołnierze z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i komisariatu policji w Łapach.  Ogromne zainteresowanie wzbudzała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich na trenażerze oraz założenia elementów ochronnych wykorzystywanych w warunkach bojowych. Na korytarzach prezentowały swoje stanowiska firmy - Danwood SA i Spółdzielnia Mleczarska w Łapach. A dla zmęczonych wędrówką po szkolnych salach i korytarzach organizatorzy zapewnili odpoczynek - w zaaranżowanej Kawiarence u Czarnieckiego - oraz gorącą grochówkę serwowaną przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Łapy- Dębowina prosto z kuchni polowej!

Zadowoleni z prezentacji szkoły byli także goście specjalni, którzy zaszczycili w tym dniu szkołę swoją obecnością. Przybył przedstawiciel kuratorium p. Krzysztof Domas, przewodniczący komisji oświaty powiatu białostockiego p. Henryk Suchocki, p. Krzysztof Gołaszewski, radny powiatowy z Łap. Był też naczelnik Komendy Policji Miejskiej w Białymstoku p. Wojciech Macutkiewcz. Stoisko Danwoodu odwiedziła szefowa HR tej firmy   p. Magdalena Siemieńczuk.  Z dumą możemy potwierdzić, że goście byli usatysfakcjonowani poziomem organizacji imprezy.
Świetnie bawili się również uczniowie ZSM, którzy dumnie prezentowali osiągnięcia i możliwości rozwoju w swojej szkole. Korytarze pełne zwiedzających, rodzice, młodzież, gwar i autentyczne zainteresowanie sprawiły, że dzień ten niewątpliwie należy zaliczyć do udanych!

ZSM Info


 


 

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.