"Odkryłem, że im ciężej pracuję, tym bardziej sprzyja mi szczęście"
Thomas Jefferson
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka
  • LO dla Dorosłych

wykształcenie średnie
  • Szkoła Policealna dla Dorosłych

edukacja zawodowa

18 grudnia 2017r.  Białostocki Park Naukowo-technologiczny gościł przedstawicieli szkół zawodowych i gimnazjów z Białegostoku i okolic. Odbyło się tam podsumowanie Konkursu Szkolnych Kół Naukowych i uroczyste wręczenie grantów za najlepsze projekty opracowane w szkołach  zawodowych Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. Wśród 13 nagrodzonych projektów znalazł się też projekt Zespołu Szkół Mechanicznych zatytułowany Śniadanie po podlasku. Grant wynosi 5000zł i zostanie przeznaczony na realizację przedsięwzięcia.

Znalezienie się wśród najlepszych było dla uczniów ZSM potwierdzeniem, że warto pracować i być kreatywnym.  Wręczenia grantów dokonali: prof. Bogusław Plawgo- prezes zarządu Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr oraz dr Dorota Perło- dyrektor Biura Zarządu Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego.

Uczniowie ZSM z technika hotelarstwa nie tylko zgromadzą tradycyjne podlaskie przepisy, ale także przygotują  dania i opracują stronę internetową poświęconą walorom kuchni podlaskiej.  Uwieńczeniem działania będzie wyposażenie szkolnej kawiarenki Cafe Czarniecki, która posłuży jako pomoc dydaktyczna do poszerzania wiedzy i umiejętności zawodowych.

prezentacja