"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."
Adam Mickiewicz

Coroczne współzawodnictwo sportowe szkół z Powiatu Białostockiego zostało zakończone i podsumowane. Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia był w tym roku Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach. I tu właśnie w dniu 8 grudnia 2017r. odbył się uroczysty finał, na który przybyli reprezentacji szkół biorących  udział w  sportowej rywalizacji- dyrektorzy, nauczyciele wf, uczniowie   oraz  przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Białymstoku:  p. Alina Dźwilewska  oraz  p. Agnieszka Polińska. A ponieważ czas Świąt Bożego Narodzenia blisko, goście mieli okazję wysłuchać koncertu kolęd  w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego pod opieką p. Sławomira Oniska.

Najwięcej wrażeń  dostarczyła cześć imprezy poświęcona prezentacji wyników sportowych z poszczególnych konkurencji oraz wręczenie pucharów i nagród, które wzbogacą wyposażenie hal sportowych.

Klasyfikacja szkół jest następująca: I miejsce- Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach, II miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Łapach , III miejsce- Zespół Szkół w Michałowie, IV miejsce- Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej, V miejsce- Liceum Plastyczne w Supraślu.

Gospodarz imprezy- p. dyr. Dorota Kondratiuk podkreśliła w swoim wystąpienie znaczenie sportu, jako działania dla przyczyniającego się do wszechstronnego rozwoju ciała i ducha; także ducha przyjaźni, wspierania się i pokonywania swoich własnych słabości.

Ostatnim punktem spotkania, ale także bardzo wyczekiwanym -było otwarcie nowej siłowni w Zespole Szkół Mechanicznych. Uroczystego otwarcia dokonała p. Alina Dźwilewska, a poświęcił ją ks. Wojciech Płoński z Parafii Św. Krzyża  – absolwent ZSM.

Spełniło się  marzenie wielu uczniów i uczennic ZSM. Będą oni  teraz  mogli korzystać ze świetnego sprzętu, który udało się pozyskać dzięki Starostwu Powiatowemu w Białymstoku.

ZSM info

prezentacja