1-zapraszamy 2-rekrutacja-2017-2018-slider mechanik-poj-sam t-bhp t-budownictwa t-elektryk t-hotelarstwa t-informatyk t-mechanik t-rachunkowosci z-lo-mundurowa

LO dla Dorosłych

E-dziennik

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Rekrutacja 2017-2018

Polityka jakości ZSM

"Uczyć się i nie myśleć to strata czasu, myśleć i nie uczyć się to niebezpieczeństwo"
Konfucjusz
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka


 

Nasi partnerzy:

W dniu 23 listopada 2017r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza na Politechnikę Białostocką. Uczniowie klasy 1e i 2e Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach pod opieką p. Marcina Więcko i p. Grażyny Samson mieli możliwość zwiedzania Wydziału Elektrycznego PB.

Wycieczka zorganizowana została w ramach współpracy partnerskiej, a po politechnice oprowadzali młodzież dr inż. Zbigniew Skibko oraz dr inż. Grzegorz Hołdyński. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z bogatą bazą dydaktyczną i nowoczesnymi laboratoriami. Gospodarze PB przygotowali widowiskowe ćwiczenia, takie jak np. zdalne pomiary temperatury szynoprzewodów za pomocą pirometrów i kamery termowizyjnej czy dynamiczne działania prądu na przewody instalacyjne. Uczniowie odwiedzili również laboratorium techniki wysokich napięć, gdzie była okazja do obserwacji wyładowań elektrycznych. Na zakończenie uczniowie zapoznali się z działaniem hybrydowego systemu małej energetyki wiatrowej i fotowoltaicznej jaką dysponuje Politechnika Białostocka. Wszystkim uczestnikom wycieczka bardzo się podobała, a nam opiekunom nie pozostaje nic innego, jak podziękować władzom Politechniki Białostockiej za możliwość udostępnienia naszym uczniom wspaniałych pomieszczeń laboratoryjnych.

M. Więcko

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.