"Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka, ani łatwa."
Maria Skłodowska-Curie

W dniu 10 listopada 2017 roku na terenie Zalewu Arkadia w Suwałkach w II Biegu Niepodległości o Puchar Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego wystartowało dziewięciu uczniów naszej szkoły. Trasa biegu liczyła 2,6 km  i znajdowało się na niej kilkanaście  różnorodnych przeszkód (liny między drzewami, opony, teren do czołgania, bele ze słomy do przeskoczenia i inne). Największą przeszkodą była jednak pogoda (niska temperatura i padający deszcz).

Mimo takich trudności wszyscy nasi uczniowie ukończyli zawody z uśmiechem i w dobrej formie. Najlepiej spisał się Piotr Górski z klasy II bm, który okazał się najszybszym uczniem z Łap. Każdy z uczestników, który ukończył rywalizację, był nagradzany pamiątkowym medalem. Naszym zawodnikom kibicowali uczniowie z klasy I be.

Po ukończonym biegu organizatorzy zaprosili uczestników na bigos i żołnierską grochówkę. W trakcie imprezy można było obejrzeć sprzęt wojskowy i pokaz akcji brygady antyterrorystycznej.

Uczestnicy biegu:

1. Górski Piotr II bm