"Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

W dniu 6 listopada „budowlańcy” pod opieką p. Agnieszki Sawko i p. Andrzeja Roszkowskiego po raz kolejny wyruszyli w świat… Tym razem zaniosło ich do Śniadowa koło Łomży. Znajduje się tam siedziba oraz główny zakład produkcyjny firmy PREFBET.  Uczestnicy tej zawodoznawczej wycieczki mogli zobaczyć całą linię produkcyjną, począwszy od przygotowania składników, mieszania ich, dozowania gotowej mieszanki, aż po wypiekanie betonu komórkowego, a skończywszy na cięciu  gotowych elementów. Oprócz tego zademonstrowano nam laboratorium, w którym poddaliśmy badaniu wytrzymałościowemu próbkę betonu.

Przedsiębiorstwo PREFBET  jest czołowym producentem najwyższej jakości betonu komórkowego, betonu towarowego i wyrobów betonowych. Firma szczególną uwagę poświęca problemowi ochrony środowiska. Zakład ma własną oczyszczalnię ścieków, nowoczesne instalacje odsiarczania spalin oraz zamknięty obieg wody technologicznej. W ciągu ostatnich lat PREFBET Śniadowo zmodernizowało  i skomputeryzowało ciągi technologiczne, więc mieliśmy okazję zobaczyć nowe technologie.

Oby więcej takich „wypadów” ;) Wróciliśmy do Łap pełni nowości w głowach :D

A.S.