"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy

W piątek 13 października Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Agnieszki Sawko przygotował niespodziankę dla nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.
Wydawało się, że wszystko przebiega zgodnie z tradycją- w tym dniu klasy wraz z nauczycielami zostały zaproszone na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej na salę gimnastyczną. Jednak po chwili piękny napis „Dzień Nauczyciela” zamienił się w … „Otrzęsiny klas pierwszych”! Nikt ? nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Kociaki, aby stać się pełnoprawnymi tygrysami Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach, musiały wykonać zadania, jakie przygotowali dla nich wyższe rangą „tygrysy.”

Na początku musiały grać zespołowo. Jedna osoba miała zawiązane oczy i musiała nakarmić drugą jogurtem, słuchając wskazówek wychowawcy.

W kolejnej konkurencji uzmysłowiliśmy kociakom, że o kondycję trzeba dbać! Zadaniem było przebycie toru przeszkód w jak najkrótszym czasie… skacząc na piłce! Dodatkowo na końcu toru znajdował się magiczny napój, który po jego wypiciu dodawał sił na powrót!

Wszystkim wiadomo, że kotki lubią „łowić” myszki, dlatego następne zadanie nauczyło pierwszaków polowania! Mieli w jak najszybszym czasie  znaleźć klucz w misce pełnej mąki, ale-  bez użycia rąk!

Następnie sprawdziliśmy, czy ich zręczność nie była na bakier. Ogolenie balonika bez przekłuwania go, trzymając maszynkę do golenia w ustach, wymagało ogromnej wprawy!

Quiz z pytaniami związanymi ze szkołą również pokonali brawurowo! Mamy wspaniałe kociaki ;)

Jednak, żeby uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, bój musieli stoczyć również ich wychowawcy, którzy pochwalili się giętkim językiem i znajomością ortografii :D!

Rywalizacja była ogromna, ale i wyrównana. I chociaż zwycięską drużyną została klasa I m, to wszyscy uczestnicy zabawy z klas pierwszych wzorowo wypełnili swoje zadania i zasłużyli na to, by przyjąć ich do społeczności szkolnej. Ale zanim to nastąpiło, musieli wypełnić jeszcze jedno zadanie – wypowiedzieć tekst przysięgi.

Na zakończenie otrzęsin pani dyrektor Dorota Kondratiuk oraz pani wicedyrektor Barbara Łabęcka pogratulowały wszystkim klasom i wręczyły pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy otrzymali również bon podarunkowy i słodką „Nagrodę Dyrektora”.

Ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla uczniów klas pierwszych, ale również dla wszystkich pracowników szkoły. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie złożyli serdeczne życzenia dla dyrekcji oraz wszystkich nauczycieli naszej szkoły.

A.S.