"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć"
Brian Tracy

„Zdrowo nakręceni” - to hasło patronowało finałowi powiatowego konkursu promującego zdrowy styl życia. Impreza miała miejsce 29 września 2017r. w Zespole Szkół Mechanicznych Łapach i zgromadziła licznych przedstawicieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, do których adresowany był konkurs.

Spotkanie - oprócz wręczenia nagród w poszczególnych kategoriach - miało niezwykle bogatą oprawę: od wystawy nagrodzonych prac plastycznych i filmów, poprzez pokazy sportowe i prelekcje do degustacji zdrowej żywności przygotowanej przez specjalistów w tej dziedzinie. Imprezę poprowadził pan Leszek Gulewicz, natomiast poszczególne występy możliwe były dzięki współpracy nauczycieli wychowania fizycznego z łapskich szkół i zaproszonych gości. Pan Piotr Pułkośnik przygotował wspaniały pokaz judo swoich podopiecznych, pan Adam Perkowski - zestaw ćwiczeń służących rzeźbieniu sylwetki zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły, pani Katarzyna Perkowska - entuzjastycznie przyjęty pokaz aerobiku w wykonaniu uczennic z ZSM. Interesujący był również instruktaż nordic walkingu w wykonaniu pani Agnieszki Kuleszy, która jest instruktorką tej popularnej formy rekreacji. Bogaty repertuar imprezy dopełniły prelekcje zaproszonych gości - pani Agaty Kiejzik nt. mitów i faktów zdrowego żywienia oraz pana Pawła Jurkiana, który omówił zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Oczywiście nie byłoby finału konkursu bez ogłoszenia zwycięzców i wręczenia nagród. Obecni na uroczystości reprezentanci organizatora konkursu – pani wicestarosta Jolanta Den, pani dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego Maria Marciszewska oraz główny specjalista pani Alina Dźwilewska - ogłosili laureatów w poszczególnych kategoriach. Wśród nagrodzonych prac na pierwszym miejscu znalazł się również film nakręcony przez uczniów naszej szkoły!

„W zdrowym ciele - zdrowy duch”, „Jemy zdrowo - żyjemy zdrowo”- w tych słowach zawrzeć można było przesłanie całej imprezy, popularyzującej zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży.

ZSM Info