"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

„Polska to jest wielka rzecz.”, „Cóż tam,  panie,  w polityce?”, „Wyście sobie, a my sobie/ Każden sobie rzepkę skrobie.”- te i inne znane kwestie mogliśmy usłyszeć w piątek - 15 września – podczas WIELKIEGO SZKOLNEGO CZYTANIA dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”.

Impreza odbywała się  w ramach NARODOWEGO CZYTANIA, czyli ogólnopolskiej akcji publicznego czytania wybitnych dzieł literackich.

Podczas imprezy wszyscy świetnie się bawili i wiele się działo…J Korytarz 1. piętra na długiej przerwie zamienił się w wiejską izbę.  Było czytanie przez maturzystów wybranych z dramatu scen, było CHÓRALNE czytanie fragmentów z podziałem na role (dziewczyny górą ;), było zapraszanie Chochoła przez Państwa Młodych, pamiątkowe zakładki do książek z umieszczonymi na nich cytatami z „Wesela” , były też wspólne zdjęcia  przy dźwiękach piosenki „Bo jo Cię Kochom” zespołu De Press (okazuje się, że język mieszkańców wsi, który wykorzystał Wyspiański w „Weselu” – inspiruje również współczesnych artystów)

Tyle się działo w tym roku… Ciekawe , co będziemy czytać w przyszłym?

AK