"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać."
Bruce Lee

6 września 2017 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły odwiedzili mobilną wystawę ,,Umysł przyłapany" zorganizowaną przez Centrum Nauki Kopernik, którą przez dwa dni gościło Gimnazjum nr 1 w Łapach.

Młodzież dzięki interaktywnym eksponatom mogła w formie zabawy przeprowadzić doświadczenia z zakresu fizyki, poznać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce. Największą popularnością cieszyło się krzesło fakira wybite setkami gwoździ, budowanie wieży z klocków w okularach, które przestawiają prawą i lewą stronę oraz słuchane muzyki łokciami. To wszystko działo się pod czujnym okiem  miłych i pomocnych animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Ta forma nauki przez zabawę bardzo podobała się naszym uczniom, którzy chętne korzystali z wystawionych eksponatów.

J. R.