1-zapraszamy 2-rekrutacja-2017-2018-slider mechanik-poj-sam t-bhp t-budownictwa t-elektryk t-hotelarstwa t-informatyk t-mechanik t-rachunkowosci z-lo-mundurowa

Rekrutacja 2017-2018

"Nauka nowego języka jest jak stanie się nowym człowiekiem"
Haruki Murakami

„Trzeba  zapomnianym żołnierzom, którzy nie mają grobu - oddać symboliczny pokłon.”

Uczniowie ZSM w 70. rocznicę śmierci żołnierza niezłomnego NZW

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w obchodach 70. rocznicy śmierci żołnierza niezłomnego- porucznika Tadeusza Narkiewicza - pseudonim Ciemny - który zginął 6 września 1947 roku pod Czochaniem Górą w walce z UB.

W uroczystościach wzięła udział  siostra żołnierza, pani Wiesława  Łapińska-Narkiewicz, przedstawiciel Związku Żołnierzy NSZ- pan Dariusz Syrnicki z Łomży oraz młodzież i nauczyciele z ZSM w Łapach.

W miejscu bohaterskiej śmierci żołnierza zapalono znicze i złożono kwiaty. Panowie Dariusz Syrnicki i Leszek Łapiński w krótkich wystąpieniach przedstawili rys historyczny tamtych tragicznych czasów, wyjaśniając uczniom, dlaczego warto pamiętać o naszych lokalnych patriotach, dlaczego trzeba  zapomnianym żołnierzom, którzy nie mają grobu- oddać symboliczny pokłon.

LŁ.