1-zapraszamy 2-rekrutacja-2017-2018-slider mechanik-poj-sam t-bhp t-budownictwa t-elektryk t-hotelarstwa t-informatyk t-mechanik t-rachunkowosci z-lo-mundurowa

plan lekcji

Rada pedagogiczna

akty prawne

organizacja roku

Rekrutacja 2017-2018

Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi.
Michael Jordan

Polub Nas na Facebook’u,
a będziesz informowany na bieżąco o zmianach w planie
Nasz fanpage:
Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach

„Trzeba  zapomnianym żołnierzom, którzy nie mają grobu - oddać symboliczny pokłon.”

Uczniowie ZSM w 70. rocznicę śmierci żołnierza niezłomnego NZW

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w obchodach 70. rocznicy śmierci żołnierza niezłomnego- porucznika Tadeusza Narkiewicza - pseudonim Ciemny - który zginął 6 września 1947 roku pod Czochaniem Górą w walce z UB.

W uroczystościach wzięła udział  siostra żołnierza, pani Wiesława  Łapińska-Narkiewicz, przedstawiciel Związku Żołnierzy NSZ- pan Dariusz Syrnicki z Łomży oraz młodzież i nauczyciele z ZSM w Łapach.

W miejscu bohaterskiej śmierci żołnierza zapalono znicze i złożono kwiaty. Panowie Dariusz Syrnicki i Leszek Łapiński w krótkich wystąpieniach przedstawili rys historyczny tamtych tragicznych czasów, wyjaśniając uczniom, dlaczego warto pamiętać o naszych lokalnych patriotach, dlaczego trzeba  zapomnianym żołnierzom, którzy nie mają grobu- oddać symboliczny pokłon.

LŁ.