"Nauka nowego języka jest jak stanie się nowym człowiekiem"
Haruki Murakami
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka
  • LO dla Dorosłych

wykształcenie średnie
  • Szkoła Policealna dla Dorosłych

edukacja zawodowa

„Trzeba  zapomnianym żołnierzom, którzy nie mają grobu - oddać symboliczny pokłon.”

Uczniowie ZSM w 70. rocznicę śmierci żołnierza niezłomnego NZW

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w obchodach 70. rocznicy śmierci żołnierza niezłomnego- porucznika Tadeusza Narkiewicza - pseudonim Ciemny - który zginął 6 września 1947 roku pod Czochaniem Górą w walce z UB.

W uroczystościach wzięła udział  siostra żołnierza, pani Wiesława  Łapińska-Narkiewicz, przedstawiciel Związku Żołnierzy NSZ- pan Dariusz Syrnicki z Łomży oraz młodzież i nauczyciele z ZSM w Łapach.

W miejscu bohaterskiej śmierci żołnierza zapalono znicze i złożono kwiaty. Panowie Dariusz Syrnicki i Leszek Łapiński w krótkich wystąpieniach przedstawili rys historyczny tamtych tragicznych czasów, wyjaśniając uczniom, dlaczego warto pamiętać o naszych lokalnych patriotach, dlaczego trzeba  zapomnianym żołnierzom, którzy nie mają grobu- oddać symboliczny pokłon.

LŁ.