"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy

Punktualnie w południe 28 kwietnia 2017 roku uczniowie klas maturalnych: 3o, 4c i 4ab w pełnej gali stawili się na uroczystym zakończeniu nauki w szkole.

Wraz z nimi na uroczystości obecna była p.dyrektor Dorota Kondratiuk i p.wicedyrektor Barbara Łabęcka, wychowawcy: p. Iwona Łapińska, p. Małgorzata Boguska i p. Adam Perkowski, przedstawiciel Rady Rodziców- p.Halina Łupińska, a także nauczyciele. Na początku uroczystości- po odsłuchaniu hymnu państwowego - nastąpiło ceremonia przekazanie sztandaru szkoły młodszym kolegom. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Dorota Kondratiuk, która- żegnając absolwentów i wymieniając ich dokonania- nie pominęła żadnej z klas.

W imieniu absolwentów podziękowania Dyrekcji i wychowawcom przekazali uczniowie klasy 3o: Joanna Wiśniewolska i Maciej Dobkowski, którzy wyrazili wdzięczność za wszystko, co w progach szkoły ich spotkało, a jednocześnie pożegnali Dyrekcję, wychowawców i młodszych kolegów. Piękne kwiaty były wyrazem  ich sympatii do tych, którzy tu pracują, uczą i wychowują młodych ludzi.

Następnie uroczyście zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem najlepszym uczniom: Izabeli Perkowskiej i Adrianowi Ossowskiemu. Potem dyplomy odbierali sportowcy, chórzystki, kabareciarze i wszyscy ci, którzy włączyli się w aktywną pracę na rzecz ZSM.

Na koniec świadectwa odebrali wszyscy absolwenci!!! Jeszcze tylko kilka wspólnych zdjęć klasowych i pewien etap w życiu został zamknięty. Zawsze jednak, gdy coś się kończy, to też coś się zaczyna... Absolwentom życzymy wspaniałych pomysłów na życie i realizację tych planów!

M. B.