"Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka, ani łatwa."
Maria Skłodowska-Curie

„Po pierwsze - młodzi nakazuje się bawić, ojców i matek swoich poznając rozrywki z czasów, gdy żadnych komórek, Internetu i innych cudów nie znano!”

Dzień 21 marca nie zapowiadał się obiecująco – szaro, ponuro, deszcz za oknem… Ale nam pogoda nie przeszkadzała!

Od samego rana uczniowie bawili się wspólnie z nauczycielami naszej szkoły. Na pierwszych dwóch godzinach lekcyjnych można było „szaleć” zarówno w klasach, jak i na korytarzach. W salach przygotowane zostały gry zręcznościowe i logiczne, aby rozbudzić nasze umysły ;) Na korytarzu natomiast można było robić to, co tygryski lubią najbardziej! :P – czyli ”pobrykać”. Przygotowane zostało miejsce na gry w klasy. „Brykały” nie tylko dziewczęta, ale i chłopcy! :D Ale nie wszyscy mieli na tyle odwagi, aby „pobrykać” przed gabinetem pani dyrektor ;) Za to mogli wykazać się na torze do gry w kapsle. Tam wyścigi były zacięte… Każdy chciał wygrać!

Uczniów na lekcjach odwiedziła także niepowtarzalna para – imć hetman Czarniecki z czcigodną małżonką wielmożną  panią Czarniecką, ogłaszając zasady zabawy tego dnia: „Po pierwsze- młodzi nakazuje się bawić, ojców i matek swoich poznając rozrywki z czasów, gdy żadnych komórek, Internetu i innych cudów nie znano. Po drugie- bakałarzom- zwanych nauczycielami- zakazuje się wszelkiego pytania i nękania wiedzą, jednocześnie nakazując lekcyje zabawy i rozrywki”

W tym dniu nie tylko bawili się nasi uczniowie. Zaproszeni zostali również uczniowie z pobliskich gimnazjów. Na dużej sali gimnastycznej odbył się Turniej Wiosenny o Puchar Dyrektora Szkoły szkół gimnazjalnych. Kibiców nie zabrakło. Każdy trzymał kciuki za swoją drużynę. Przy okazji gimnazjaliści zwiedzali szkołę i miło spędzali czas na zaaranżowanych grach. W międzyczasie także można było odpocząć i porozmawiać spokojnie w szkolnej kawiarence.

Ale za to jakie harce wyczyniali uczniowie na małej sali gimnastycznej! Przygotowane zabawy jeszcze bardziej podkręciły nasze dobre humory. Odbyło się 5 konkurencji, w których uczestniczyli przedstawiciele klas Ibm, Id, Ie, IIbe, IIo, IIIdp i IIIm, a jury w składzie: p. Piotr Pułkośnik, p. Agnieszka Sawko oraz Izabela Perkowska kl. IIIo – oceniało ich wyczyny ;) Uczniowie wykazali się zdolnościami artystycznymi rysując karykatury swoich ulubionych pedagogów. Wybrani uczestnicząc w wyścigach „bolidem” mogli poczuć się jak Robert Kubica. Sprawdziliśmy sprawność w pisaniu sms-ów oraz hula-hop poszło w ruch. Pytania z życia szkoły zaskoczyły uczestników. Rywalizacja była zacięta, bo nagroda była wyjątkowa :) Gratulujemy wszystkim klasom uczestniczącym w zabawach. Śmiechów i chichów było co nie miara :D Jednak najlepsi okazali się chłopcy z klasy IIIm, którzy wygrali dla klasy bon podarunkowy zwalniający z pytania, kartkówek i sprawdzianów w wybrany przez siebie dzień oraz ucztę w pizzerii Verona!

Na zakończenie tak mile spędzonego dnia, na placu przed szkołą pożegnaliśmy zimę wysyłając ją hen! do nieba.

Szczególne podziękowania za przygotowane przedsięwzięcie należy się  opiekunom Samorządu Uczniowskiego p. Agnieszce Sawko i p. Leszkowi Gulewiczowi, a także dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz naszej wyjątkowej Dyrekcji. Dziękujemy pozostałym nauczycielom za okazane wsparcie.

S.U.