"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."
Adam Mickiewicz

Czytanie lektur to dla wielu uczniów nie lada wyzwanie. Wychodząc im naprzeciw, aby zachęcić niechętnych, a chętnych zmotywować do głębszego zrozumienia  poznawanej klasyki literatury, poloniści naszej szkoły zorganizowali Szkolny Konkurs Wiedzy o Lekturach.

Głównymi autorkami przedsięwzięcia były p. Agnieszka Krajewska i p. Agnieszka Jabłonowska. 03.03.2017 r. na małej sali gimnastycznej odbył się finał tego konkursu.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Wzięły w nim udział uczniowie klas III i IV technikum zawodowego oraz klasa III liceum ogólnokształcącego. W ciągu I semestru uczniowie poszczególnych klas, podzieleni na grupy 3 lub 4 osobowe, przygotowali prezentacje multimedialne związane tematycznie z wybranymi przez siebie lekturami, z których wyłoniono najlepszą. Podczas gali finałowej, która miała miejsce 3 marca, zwycięskie grupy przedstawiały na forum klas trzecich i czwartych swoje prezentacje oraz udzielały odpowiedzi na 6 pytań dotyczących treści i problematyki lektur. Oto laureaci:

I miejsce zajęli uczniowie kl. III dp, przygotowanie przez p. Agnieszkę Jabłonowską,

II miejsce – uczniowie kl. IVab przygotowani przez p. Agnieszkę Krajewską

III miejsce - uczniowie kl. IV c przygotowani przez p. Małgorzatę Boguską.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz oceny celujące z języka polskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W II semestrze odbędzie się II część Szkolnego Konkursu Wiedzy o Lekturach, tym razem dla uczniów klas I i II technikum zawodowego i liceum ogólnokształcącego.

A.J.